KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17218181

nr 1721 8181

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige, Barn. Signerad, daterad 1972. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 31x24

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 september 2025
kl 18:06:41

30/8 15:01:11 1      Vinnande bud

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko